Jūs esate čia: Pradžia » Architektams » Nuoroda

INOV

Projekto data

 • Vientisas 49 metrų ilgio pastatas „Flatro“
 • Apdaila pagal kliento pageidavimus
 • Natūrali šviesa
PeržiūrėkSpecifikacija »
Pamatai »
Jungiamoji dalis »
Sienų šiltinimas »
Stoglangis »

Projekto žiniaraštis

Vientisas 49 metrų ilgio pastatas „Flatro“

Villers-le-Bouillet pastatytas 15 metrų pločio, 49 m ilgio ir 6 m aukščio „Flatro“ pastatas. Pastatas remiasi į betoninius cokolius, kuriuos suprojektavo ir su visais tvirtinimo taškais pristatė „Frisomat“. Sienose įmontuotos nuo vėjo apkrovos saugančios santvaros.

 

Apdaila pagal kliento pageidavimus

Stogas dengtas plieno (TR106) danga su atitinkama stogų apdaila. Dideli segmentiniai vartai (6 m x 6 m) šoninėje sienoje užtikrina, kad pro juos lengvai įvažiuotų ir išvažiuotų didelių gabaritų transporto priemonės. Maksimalų patogumą suteikia dvejos durys žmonėms.

 

Natūrali šviesa

12 m ilgio pastato kraige esantis stoglangis suteikia užtektinai dienos šviesos. Pusskaidrės sienų plokštės įleidžia pakankamai saulės spindulių, kad apšviestų pastato vidų.

Pamatai

 1. Sienų danga – Paties kliento įsigytos permatomos „Rodeca“ sienų plokštės. Sienų grebėstus ir apdailos detales „Frisomat“ gamino glaudžiai konsultuodamasi su klientu. Šiuo atveju ji buvo konstruojama iš permatomų sienos plokščių ir fasadinės apdailos.

 2. Kolonos– Plieninės kolonos (plieno klasė S390GD+Z) iš dvigubų Σ320 profilių. Nevienodas jungės profilių plotis suteikia idealų tvirtinimą ir siaurus dvigubus profilius su plokščiomis išorinėmis kraštinėmis bei padvigubina to paties paviršiaus ploto stiprumą.

 3. Cokolio sija– „Frisomat“ cokolis su polistirenu (80 mm storio) ir dvejomis betono sienelėmis. Cokolis yra 400 mm aukščio ir veikia kaip formavimo priemonė, pilant betonines grindis. Izoliacinė plokštė įterpiama žemiau grindų plokštės ir taip suteikia geresnę šiluminę izoliaciją bei optimalią apsaugą nuo aptaškymo vandeniu.

 4. Inkarinis varžtas– Sriegtiniai strypai M20 x 500 mm (400 mm įbetonuoti) užtikrina greitą plieninės konstrukcijos surinkimą. Tai – šarnyrinė jungtis.

 5. Pamatų blokas– Iš anksto pagamintas pamatų blokas (600x677x700 mm) užtikrina reikiamą padėtį ir paprasčiausią statybą, apskaičiavus pamatų konstrukciją.

Jungiamoji dalis

 1. Stogo padengimas – Lanksti termoplastinė 1,5 mm storio PVC-P pagrindu gaminama „Alkorplan F“ plėvelė, lipni ir stabilizuojanti UV spindulius. Tai, kad pati plieninės skardos (TR106) stogo danga atlieka apkrovos laikymo funkciją, reiškia, jog grebėstai stogui nėra reikalingi.

 2. Sienų danga – Permatomos „Rodeca“ sienų plokštės užtikrina kur kas daugiau šviesos pastato viduje. „Frisomat“ priderina grebėstus ir apdailos detales prie plokščių. Visa tai buvo daroma glaudžiai konsultuojantis su klientu.

 3. Jungiamoji dalis – Funkcionalios ir kompaktiškos 130 mm santvaros, lygiai tokio paties pločio, kaip visa kolona iš dvigubų Σ320 profilių (8 mm storio). Galinė plokštė leidžia įsukti pakankamai tvirtus varžtus, kad šie galėtų perimti koloną veikiančias jėgas. Ji taip pat jungiasi su sienoje įmontuota nuo vėjo apkrovos saugančia santvara.

 4. Kolona– Plieninės kolonos iš dvigubų Σ320 profilių. Nevienodas jungės profilių plotis suteikia idealų tvirtinimą ir siaurus dvigubus profilius su plokščiomis išorinėmis kraštinėmis. Jis padvigubina to paties paviršiaus ploto stiprumą.

Sienų šiltinimas

 1. Santvaros – „Flatro“ santvaros su 1,72 laipsnių stogo šlaitu. Dvigubi C160 profiliai viršutiniam ir apatiniam bėgeliams ir viengubi C130 profiliai įstrižinėms ir vertikaliosioms dalims. Visi komponentai gaminami iš S390GD+Z plieno, cinkuoti (275 g/m²).

 2. Sienų danga– Permatomos „Rodeca“ sienų plokštės, kurias montavo klientas ant „Frisomat“ sienų grebėstų ir užbaigimo detalių.

 3. Kolona– Dvigubas∑320 profilis, kuris idealiai įsitenka dėl skirtingų jungės pločių. Varžtais sutvirtintas sujungimas .

 4. Segmentiniai vartai– 6 ir 6 metrų vartų anga. Vertikaliojo bėgelio sistema standartiškai suprojektuota grebėstams su skardos, izoliacinių paketų ir kompozitinėmis plokštėmis. Vartai atidaromi rankiniu būdu (lynu arba grandine) arba elektros varikliu (reikalinga 380 V įtampa).

Stoglangis

 1. Kupolinis stoglangis – Plokščias stogas su 3 m ir 12 m matmenų kupoliniu stoglangiu, sumontuotu aplink vidurinį rėmą C300 profiliuose. Šis rėmas idealiai įsitenka į grotelių struktūros „Flatro“ santvaros karkasą. Šis kupolinis stolgangis pagamintas iš 10 mm storio keturių sluoksnių polikarbonato, kuris praleidžia 50 % šviesos. Kupolinio stoglangio izoliacijos koeficientas lygus 2,5W/m²K.
  Galima rinktis, kad šioje sistemoje būtų integruota vėdinimo ar dūmų ištraukimo sistema (automatiškai suaktyvinama prie 70 °C – dujų slėgio ir šilumos jutikliu).

 2. Plieninė stogo danga – Trapeciniai lakštai (TR106) stogo dengimui, pašalinant stogo grebėstų poreikį.

 3. Santvaros– „Flatro“ santvaros su 1,72 laipsnių stogo šlaitu (efektyvusis gylis – 1 m). Dvigubi C160 profiliai viršutiniam ir apatiniam bėgeliams ir viengubi C130 profiliai įstrižinėms ir vertikaliosioms dalims. Visi komponentai gaminami iš S390GD+Z plieno, cinkuoti (275 g/m²).

 4. Stogo izoliacija – 1,5 mm storio PVC stogo padengimas su 80 mm EPS izoliacija