Jūs esate čia: Pradžia » Architektams » Nuoroda

Goiko savivaldybė, Belgija

Projekto data

 • Nesimetriškas „Astra-Astrigma“ junginys
 • Didelė vartų įvairovė
 • Individuali apdaila
PeržiūrėkSpecifikacija »
Sienų danga »
Jungiamoji stogo dalis »
Didinimas »
Dūmų išleidimo anga »

Projekto žiniaraštis

Nesimetriškas „Astra-Astrigma“ junginys

Goiko savivaldybė Belgijoje ieškojo didelio sandėlio ir dirbtuvių savo judančiam  įrenginiui. „Frisomat“ pastatė 26 metrų pločio „Astra“ pastato junginį su 10 metrų pločio „Astrigma“ pastatu. Abiejų pastatų ilgis – 53 metrai. Kadangi šių pastatų stogo aukštis skiriasi („Astra“ – 7 m, „Astrigma“ – 6 m), jungtinis kompleksas demonstruoja originalų, šiuolaikiškai atrodantį nesimetrišką stogą.

 

Didelė vartų įvairovė

Abu pastatai kartu turi net šešerius segmentinius vartus, kurių kiekvieni – 4 metrų pločio, o aukštis skiriasi nuo 2,5 iki 4 metrų. Keturios avarinės durys bei standartinės įėjimo durys padidina saugumo jausmą ir daro pastatą patogesnį jo naudotojams.

 

Individuali apdaila

Goiko savivaldybė Belgijoje turėjo specifinių pageidavimų. Atsižvelgiant į juos, pastate buvo sumontuoti stoglangiai, dvi dūmų išleidimo angos, pridėtinės stogo sijos ir dvejos ventiliacijos grotelės.

Sienų danga

 1. „Sigma“ profilis – Dvigubos kolonos iš S390GD+Z plieno, cinkuotos 275 g/m², Σ320 profilis.

 2. Skardinė sienų danga – Trapeciniai 0,63 mm storio lakštai (TR45, RAL 9006, PVDF danga).

 3. Segmentinių vartų apdailos detalė– Prie vertikaliojo bėgelio tvirtinamos „Frisomat“ apskaičiuotos detalės durims.

 4. Izoliacija– Stiklo vatos paketai (90 mm storio), izoliacijos koeficientas U = 0,413 W/m²K arba Rc = 2,42 m²K/W.

Jungiamoji stogo dalis

 1. Kolona – Šaltojo valcavimo, cinkuotas S390GD+Z plienas, su Σ320 „Sigma“ profiliais.

 2. Santvaros– „Astra“ santvaros su 10 laipsnių stogo šlaitu ir 1 metro efektyviuoju gyliu (apatiniai bėgeliai pagal stogo šlaitą). Dvigubi C160 profiliai naudojami viršutiniam ir apatiniam bėgeliui, o viengubi C130 profiliai – įstrižinėms ir vertikaliosioms dalims. Kadangi vertikaliosios dalys išsikiša virš santvarų, tiesiai prie jų, be jokių atramų ar jungimo detalių, galima tvirtinti grebėstą. Visi komponentai gaminami iš S390GD+Z plieno su Z275 cinko danga.

 3. Izoliacija– 90 mm storio izoliaciniai stiklo vatos paketai, kurių izoliacijos koeficientas U = 0,413 W/m²K.

 4. Sienų danga– Šaltojo valcavimo trapeciniai 0,63 mm storio skardos lakštai (TR45, RAL 9006, PVDF danga).

Didinimas

 1. Jungiamoji dalis– Šarnyrinė jungtis tarp „Astra“ ir „Astrigma“ pastatų, neperduodanti lenkimo momentų. Jungiamoji dalis pagaminta iš karštojo valcavimo S235 plieno, karšto dengimo, cinkuota.

 2. Didinimas– Visus „Frisomat“ pastatus galima didinti į visas keturias puses, pristatant kitą pastatą ar pastogę. „Sigma“ 320 profiliai prailgintoje dalyje nuvedami panašiai su viršutiniais santvarų kraštais – taip gaunamas tęstinis stogo paviršius. Grebėstų atramos leidžia sujungti grebėstus.

 3. Santvaros– 10 laipsnių stogo šlaitas ir 1 metro efektyvusis gylis, pagamintas iš C160 profilių ir viengubų C130 profilių. Visi komponentai gaminami iš S390GD+Z plieno, cinkuoti (275 g/m²).

 4. Stogo danga– Šaltojo valcavimo, cinkuoti trapeciniai skardos lakštai (TR45 su RAL 7022 spalvos poliesterio danga).

Dūmų išleidimo anga

 1. Dūmų išleidimo anga – Dūmų išleidimo anga poliesterio trapeciniame paviršiuje (TR45). Dūmų išleidimo anga yra daugiausiai 200 mm aukščio 1,400 mm kraštinės kvadratas. Efektyvusis ištraukimo zonos plotas yra 1,12 m². Atsparumas ugniai: B-s1, D0. Dūmų išleidimo angą „Frisomat“ montuoja stoge. Tokiu atveju inžinieriai atsižvelgia į papildomas apkrovas.

 2. Santvaros – „Astra“ santvaros su 10 laipsnių stogo šlaitu ir 1 metro efektyviuoju gyliu, konstrukcijoje naudojami C160 profiliai ir viengubi C130 profiliai. Visi komponentai gaminami iš S390GD+Z plieno, cinkuoti (275 g/m²).