Jūs esate čia: Pradžia » Architektams » Nuoroda

„Krysronac“

Projekto data

 • 240 mlėktuvų angaras
 • Ypač platūs, į išorę stumdomi vartai
 • „Mezzanine“ antro aukšto sistema viduje
PeržiūrėkSpecifikacija »
Ypač dideli vartai »
Stogo kraigas »
Durys »
Pamatai »
„Mezzanine“ antro aukšto sistema »

Projekto žiniaraštis

240 m2l ėktuvų angaras

Gap oro uoste, Prancūzijoje, pastatėme 14 x 17 metrų „Astrigma“ angarą su 4 metrų aukščio šoninėmis sienomis. Visą konstrukciją apskaičiavo ir suprojektavo „Frisomat“, kuri ir pastatė pastatą ant iš anksto pagamintų betoninių blokų, į kuriuos vėliau supilamas betonas.

 

Ypač platūs į išorinę pusę atstumiami vartai

Kad orlaivį būtų galima įvaryti į angarą, jo galinėje sienoje turi būti labai dideli vartai. 12 metrų pločio ir 3,5 metrų aukščio stumdomi vartai su bėgelio sistema viršuje.

 

Patalpose yra „mezzanine“ antro aukšto sistema

Dalis plieninės konstrukcijos naudojama biuro patalpoms. Štai todėl sumontavome „mezzanine“ antro aukšto sistemą iš šaltojo valcavimo plieno, taip pat iš anksto išpjovėme duris šoninėje pastato sienoje bei tris langus galinėje sienoje. Visus minimus priedus suprojektavo ir sumontavo „Frisomat“.

Ypač dideli vartai

 1. Kolona – Atraminis rėmas leidžia montuoti didelę vartų angą. Vartų viršutinė dalis sujungta su galine siena pakabinamais poliais. Taip apkrova nuo ypač didelių vartų perduodama į pirmąją sąranką.

 2. Atraminė sija– uždarytus vartus labai smarkiai veikia vėjo jėga. Ją sugeria atraminės konstrukcijos, sujungtos su antrąja sąranka.

 3. Bėgelių sistema į išorę stumdomiems vartams– 12 m pločio ir 3,5 m aukščio vartai sudaryti iš trijų stumdomų vartų segmentų, pakabintų ant viršutinės sijos, įmontuotos vartų rėme. Apvalūs plieniniai profiliai ir kreipiančiosios detalės apatiniame krašte užtikrina, kad vartai laikytųsi idealiai vertikalioje padėtyje.

Stogo kraigas

 1. Stogo danga – Trapeciniai 0,63 mm storio lakštai (TR45, RAL 9002 su 25µm poliesterio danga), izoliacijai naudojama „Clecon“ 80 mm stiklo vata.

 2. Z formos grebėstas– Z120 1,5 mm storio profiliai iš S390GD+Z plieno, cinkuoti (275 g/m²). Grebėstai tvirtinami prie 5 mm ar storesnių plokštelių. Karšto dengimo cinkuotos dalys iš S235 plieno veikia kaip grebėstų barjerai.

 3. Jungiamoji dalis– skardinis kraigas (S235, 8 mm storio, karšto dengimo, cinkuotas), su 10 laipsnių šlaitu. Pasirinktas jungiamųjų dalių storis, t = 8 mm, priklauso nuo reikiamos keliamosios galios. Jungė su T8.8-M16 varžtais.

 4. Stogo sija– šaltojo valcavimo S390GD+Z plienas, S400 „Sigma“ profilių plieninės kolonos.

Durys


1. Plieninis rėmas – Surenkamosios plieninės kolonos iš C120 1,25 mm storio profilių, gaminamų su reikiamomis skylėmis, siekiant užtikrinti greitą surinkimą. Montuojamos su apdailos dalimis, prie kurių tvirtinama sienų danga ir izoliacijos paketai.

2. Kolona – Šaltojo valcavimo plieninės kolonos (S390 plieno, „Sigma“ 400 3 mm storio profiliai).

3. Sienų danga – Trapeciniai lakštai (TR45, RAL 9006), su 70 mm storio izoliacijos paketais (k = 0.521 W/m²K arba R = 1.92 m²K/W)

4. Durys – 1 metro ir 2,125 metrų durų anga. Durų plokštės yra 42 mm storio, apšiltintos mineraline vata (tarp 0,9 mm plieninių plokščių), jų U reikšmė lygi 1,9 W/m²K.

Pamatai

 1. Cokolis – Apšiltintas cokolis (šerdis iš 90 mm storio polistireno, su dviem betoninėmis sienelėmis) turi būti jungiamas prie pamatų blokų. Cokolis yra 400 mm aukščio ir veikia kaip formavimo priemonė, pilant betonines grindis.

  Apdailai naudojami metaliniai lakštai per visą cokolio perimetrą, kad suteiktų jam dar daugiau stiprumo ir patrauklų vaizdą. Izoliacinė plokštė įterpiama žemiau grindų plokštės ir taip suteikia geresnę šiluminę izoliaciją bei optimalią apsaugą nuo aptaškymo vandeniu.

 2. Kolona – „Sigma“ profilis (Σ320), plieno klasė S390GD+Z, cinkuota (275 g/m²). Tokį šaltojo valcavimo plieną standartiškai naudojame visuose mūsų plieniniuose pramoniniuose pastatuose. Peržiūrėkite santrauką.

 3. Betoninės grindys – Klientas buvo pasiruošęs grindis, kurios buvo nedulkančios ir idealiai lygios.

 4. „Astra“ kolonos pagrindas – Iš anksto pagamintas pamatų blokas (600x700x700 mm) užtikrina gerą padėtį ir greitą konstrukcijų statymą. Pamatų apskaičiavimas užtikrina adekvačią keliamąją galią. Šarnyrinę jungtį su viršutine konstrukcijos dalimi sudaro du inkarai (M20-T8.8).

„Mezzanine“ antro aukšto sistema

 1. Atraminė kolona- Plieniniai „Sigma“ profiliai (Σ400 tipo) sudaro pagrindinį rėmą „mezzanine“ antro aukšto sistemos konstrukcijai. C formos sijos tvirtinamos, naudojant specialiai pritaikytas jungiamąsias dalis. Tarpinės kolonos surenkamos iš karšto dengimo stačiakampio formos profilių

 2. Antresolinė sistema– Unikali „Frisomat“ šaltojo valcavimo profilių (S390GD+Z275) konstrukcija, panaudojant minimalų kiekį jungiamųjų dalių. Tokios konstrukcijos keliamoji galia yra 300 kg kvadratiniame metre. Standartinė konstrukcijos dalis yra 45 laipsnių kampu pastatyti laiptai.

 3. Antresolės aukštas– Didelio tankio C-DUR medienos drožlių plokštė (650 kg/m³), atliekanti apkrovas laikančių grindų, grindų apdailos ir lubų funkcijas. Bendras grindų storis – vos 33 cm. Sujungimai su įspraudomis ir išdrožomis pagreitina surinkimą. Standartiniai plokščių matmenys: 2 600x1 000 mm, jas lengva pjaustyti.

 4. Jungimo prie kolonos dalis – Mes naudojame M12-T8.8 varžtus konstrukcijai ir M16-T8.8 sujungimams su kolonomis Kolonos priveržiamos prie santvaros per dvi papildomas jungimo skyles.
  Pagrindinė sija jungiama prie vidinės Σ400 profilio jungės paprasčiausia jungiamąja dalimi. Visą „mezzanine“ antro aukšto sistemos konstrukciją sudaro vos 6 skirtingos jungiamosios dalys, todėl ją lengva gaminti ir statyti.