Jūs esate čia: Pradžia » Architektams » Nuoroda

„Caterpillar“

Projekto data

 • 79 metrų ilgio „Ceptra“ pastatas
 • Esamo pastato didinimas
 • Priešgaisrinių purkštukų ir elektros energijos panaudojimas
PeržiūrėkSpecifikacija »
Pamatai »
Jungiamoji dalis »
Kraigas su stoglangiu »
Stogo izoliacija »

Projekto žiniaraštis

79 metrų ilgio „Ceptra“ pastatas

„Caterpillar“ užsakytas plieninis pastatas Gosselies, Belgijoje yra 24 metrų pločio ir net 79 metrų ilgio. Po šešių metrų aukščio stogu telpa bet kokia statybos technika, ekskavatoriai, kranai bei buldozeriai. Pro trejus pakeliamus vartus juos visiškai nesudėtinga įvaryti.

 

Esamo pastato didinimas

Naudojant „Ceptra“ sistemą, sandėlis iškilo nuo pamatų iki stogo kraigo. Tai atlikdami, mes atsižvelgėme į esamą statinį, šalia kurio pastatėme naują pastatą. Taigi: prie pirmojo „Ceptra“ pastato buvo pastatytas identiškas pastatas, kuris atitinka visus „Frisomat“ standartus.

 

Priešgaisrinių purkštukų ir elektros energijos panaudojimas

Šiame pastate sumontuota priešgaisrinių purkštukų sistema, sverianti 20 kg/m2, su išvedžiota elektros laidų sistema, sveriančia 15 kg/m². Jungimo taškų padėtis išliko nepakeista, o stogo konstrukcija apskaičiuota taip, kad atlaikytų šias papildomas apkrovas.

Pamatai

 1. Kolona– „Ceptra“ pastato kolonos sudarytos iš „Sigma“ profilių (S320) iš cinkuoto plieno S390GD.

 2. Izoliacija– 130 mm storio mineralinės vatos izoliaciniai paketai (lambda reikšmė: 0,043 W/mK, U reikšmė: 0,33 W/m²K arba Rc = 3,0 m²K/W). Izoliacijos sluoksnio storis yra didesnis už plokštės aukštį. Taip maksimaliai sumažinamas šalčio tiltas.

 3. Plyšių sandarinimas– Speciali sandarinimo juosta garantuoja pastato plyšių sandarumą.

 4. Sienų danga– trapeciniai cinkuotos S280GD klasės plieno skardos lakštai (TR45, 0,63 mm storio) su poliesterio danga (25 mm).

 5. Inkarinis varžtas– du M20 inkariniai varžtai, inkaravimo ilgis - 400 mm. Inkarai įbetonuojami iš anksto. „Frisomat“ naudoja savus liejinius ir atlieka reikiamus skaičiavimus. Inkariniai varžtai sukuria šarnyrinę jungtį: perduodamos tik horizontaliosios ir vertikaliosios jėgos, bet ne lenkimo momentai.

Jungiamoji dalis

 1. Stoglatakis – Plieninisprie sienos tvirtinimas stoglatakis, 1,5 mm storio, padengtas PVC plėvele, siekiant garantuoti atsparumą lietui. Kompozitinių plokščių kraštai apsaugoti nuo varvančio vandens, kad lietaus vanduo į jas neįsiskverbtų.

 2. Santvaros – santvaros statomos iš cinkuoto S390GD+Z plieno C160 profilių viršutiniams ir apatiniams bėgeliams ir iš C130 plieno profilių vertikalioms ir įstrižinėms dalims. Jie sujungiami metriniais varžtais (T8.8-M16) ir plieninėmis jungimo dalimis. Profilių storis priklauso nuo apskaičiuotų apkrovų (nuo 1,25 mm iki 4 mm). Efektyvusis stogo dangos gylis yra 1 metras. Stogo šlaitas – 10°: tokio užtenka nubėgti lietaus vandeniui ir garantuotam vandens nepraleidimui, nenaudojant papildomo sandarinimo ruberoidu stogo dangos jungimo vietose.

 3. Kolona – „Sigma“ profilis (S320), plieno klasė S390GD+Z, cinkuota (275 g/m²). Kokybišką šaltojo valcavimo plieną standartiškai naudojame visuose mūsų statomuose pramoniniuose plieniniuose pastatuose.

 4. Kompozitinės plokštės – 80 mm storio RAL 7022 spalvos izoliacinės plokštės, kurių lambda reikšmė lygi 0,043 W/mK, U reikšmė - 0,54 W/m²K. Vidinės skardinės sienelės storis - 0,45 mm, išorinės - 0,5 mm.

Kraigas su stoglangiu

 1. Jungiamoji dalis nuo kraigo – vidurinis C130 profilis yra pailgintas ir sujungtas su grebėsto plokštele, kad prie jo būtų galima tvirtinti stoglangį. Gaminame visas reikalingas apdailos dalis ir butilo sandarinimo juostas, kad lietaus vanduo niekur neprasiskverbtų.

 2. Stoglangis – plokščia daugiasluoksnė plokštė su UV atspariu polikarbonatų sluoksniu išorinėje pusėje, šiluminė izoliacija k=0,625W/m²K (R=1,6m²K/W). Ši plokštė yra 32 mm storio, sveria 3,7 kilogramus kvadratiniame metre ir praleidžia 20 % krentančios šviesos. Surinkėjai naudoja individualius montavimo vadovus, kad plokštę pritvirtintų teisinga padėtimi, garantuojant nelaidumą vandeniui.

 3. Jungiamoji daliskaršto valcavimo S235 skardos lakštas, karštojo dengimo, cinkuota. Jungiamosios dalies storis – 8 mm, kad atlaikytų santvarą veikiančias jėgas (apskaičiuota „Frisomat“ inžinierių).
  Jėgos perduodamos per 8.8-M16 tipo metrinius varžtus. Jungčių su varžtais tikrinimas santvarose yra dalis standartinio plieninių konstrukcijų projekto.

 4. Santvaros – santvaroms naudojami cinkuoti S390GD+Z plieno C160 profiliai viršutiniams ir apatiniams bėgeliams ir C130 profiliai vertikalioms ir įstrižoms dalims. Jos jungiamos metriniais varžtais (T8.8-M16) ir plieninėmis jungiamosiomis dalimis. Profilių storis priklauso nuo apskaičiuotų apkrovų (nuo 1,25 mm iki 4 mm). Efektyvusis stogo dangos gylis yra 1 metras. Stogo šlaitas – 10°: tokio užtenka nubėgti lietaus vandeniui ir garantuotam vandens nepraleidimui, nenaudojant papildomo sandarinimo ruberoidu stogo dangos jungimo vietose.

Stogo izoliacija

 1. Kompozitinė plokštė – 80 mm storio izoliacinės plokštės, kurių L reikšmė lygi 0,043 W/mK, U reikšmė – 0,54 W/m²K. Vidinės skardinės sienelės storis – 0,45 mm, išorinės - 0,5 mm.

 2. Jungė su varžtais – varžtai šešiakampėmis galvutėmis, dvigubais sriegiais, specialiai pritaikyti pagal kompozitinių plokščių storį. Jungė su varžtais specialiai tai paskirčiai skirta jungiamąja dalimi tvirtinama prie trapecinio lakšto rievių. Reikalingų varžtų skaičius priklauso nuo apkrovų (vėjo, sniego, smėlio ir t. t.).

 3. Plieninis grebėstas – Z120 ir C120 profiliai, 1,5 mm ir 2 mm storio, iš S390GD+Z plieno, cinkuotas (275 g/m²). Grebėstų schemą apskaičiuoja „Frisomat“ inžinieriai.